
LED kijelző alkalmazási útmutató
Átfogó betekintés a beltéri és kültéri felhasználási esetekbe, valamint szakértői tippek a pixelosztás, a fényerő és a vízállósági besorolások igényeinek megfelelő kiválasztásához
Áttekintés
Ez az útmutató a LED-kijelzők különböző beállításokkal történő használatát ismerteti. A fő bel- és kültéri területekre összpontosít. Tippeket is kap a legjobbak kiválasztásához. A megfelelő LED-kijelző kiválasztása azt jelenti, hogy az olyan dolgokat, mint a pixelosztás, a fényerő és a vízálló szintek hozzá kell igazítani ahhoz, amire szüksége van.
Az útmutató bemutatja a legfontosabb beltéri helyeket a kereskedelmi, oktatási, egészségügyi és szórakoztató területeken. Ez vonatkozik a kültériekre is kereskedelmi hirdetésekhez és szállításhoz. Ráadásul mindegyikhez vannak konkrét tippek. Ez segít a vállalkozásoknak, a vevőknek és a területen dolgozó szakembereknek a megfelelő illeszkedésben. Kihagyhatják a rossz specifikációkat, amelyek nem működnek jól.
Beltéri LED kijelző alkalmazások
Részletes használati esetek forgatókönyv-{0}}specifikus kiválasztási javaslatokkal a beltéri LED-kijelzőkhöz.

Kiskereskedelmi reklámozás
A nagy bevásárlóközpontok gyakran ívelt LED-képernyőkkel (P3–P4 mm-es beltéri) vannak felszerelve, hogy márkavideókat játsszanak le nyílt terekben, például átriumokban – a telepítés egyszerű marad. A szupermarketek ajtói kisebb LED-kijelzőket (P4-től P5 mm-ig) használnak az ajánlatok és a gyors promóciók görgetéséhez, behúzva az embereket. A kisboltok egy- vagy kétszínű LED-kijelzőket választanak az órák és a tagok előnyeinek megjelenítésére – ezekkel a lehetőségekkel pénzt takarítanak meg, és ésszerűek a napi használat során.
Üzleti találkozók
A kis és közepes szobákban zökkenőmentes LED-kijelzőkre van szükség, amelyek összeilleszthetők (P2,5–P3 mm pixelosztás, 300–400 cd/㎡ fényerő) – ez 10–30 ember számára alkalmas, és éles PPT diákat és adatdiagramokat kezel. A nagy vállalati csarnokok kisebb hangterű (P1,8-P2,0 mm) kijelzőket igényelnek, amelyek támogatják a 4K-t, és több mint 100 ember igényeit elégítik ki. Ezek kivédik a helyiségből érkező fényt, így még felgyújtott világítás mellett is tisztán látnak – egyensúlyban tartják a jó munkát és a valódi használatot.


Kiállítások és bemutatók
A kereskedelmi standok LED-képernyőket bérelnek (P2,0-P2,5 mm), amelyek lehetővé teszik a gyors beállítást és leszerelést. Keverjen össze egyéni formákat, például L-formákat vagy íveket, hogy márkás területeket építsen fel. A múzeumok és galériák kedvelik az alacsony fényerejű (150-200 cd/㎡) széles színskálát – a művészet és a tárgyak valódi színeit fényártalom nélkül mutatják be. Egyes helyeken átlátszó LED-et adnak az üvegvitrinekre, egyszerre keverve a kiállításokat a digitális információkkal.
Kereskedelmi kiválasztási tippek
Középpontban a pixelosztás és a fényerő: Közeli megtekintéshez (találkozókhoz) – P1,8-P3mm; Távoli kilátáshoz (bevásárlóközpont átriumai) – P3-tól P5 mm-ig. Fényerő beállítása környezeti fény alapján: 300 cd/㎡ vagy nagyobb világos foltok esetén, 150-200 cd/㎡ halvány foltok esetén.

Oktatási szektor
Az oktatás LED-kijelzőket használ intelligens oktatási eszközként. Lecserélik a régi táblákat és kivetítőket az osztálytermekben és a tantermekben – a digitális tanulás ezt viszi előre.

Alapvető tanítás
K-12 szoba választhat beltéri LED-kijelzőket (P2,5–P3 mm, 250–300 cd/㎡ fényerő) érintőfunkciókkal – ezek lehetővé teszik az órák megjelölését és az animációk megjelenítését, amelyek 40–50 diák számára megfelelőek. A szakképző helyiségekben nagy kontrasztú LED-kijelzőkre van szükség (kontraszt 10 000:1 vagy annál nagyobb), hogy a rajzok és áramkörök részleteit megtanítsák, a vonalak és részek tisztán jelenjenek meg.
Akadémiai csereprogramok
Az egyetemi csarnokok kis osztású LED-kijelzőket (P1,5–P2,0 mm) használnak több jel szinkronizálásával – kiválóan alkalmas fórumokhoz és konferenciákhoz, amelyek egyszerre jelenítik meg a PPT-ket, a fordítási feliratokat és a távoli hírfolyamokat. A könyvtári termekben P3-tól P4 mm-es kijelzők állnak rendelkezésre, amelyek előadásvideókat és élő közvetítéseket játszanak le, így kordában tartják a költségeket, miközben jól működnek.

Oktatási kiválasztási tippek
Egyensúlyozza az érintési funkciókat és a szem biztonságát – keressen gyenge kék fényű tanúsítvánnyal rendelkező kijelzőket. Az érintés az alap osztályokhoz illeszkedik; több jel a központokhoz működik. Válasszon pixelosztást szobaméret szerint: P2,5–P3 mm 100 ㎡ alatti, P1,8–P2,0 mm nagyobb terek esetén.
Egészségügyi szektor
Az egészségügy LED-kijelzőkre támaszkodik a diagnózishoz és az intelligens szolgáltatásokhoz. A nagy felbontás és a színpontosság kulcsfontosságúvá teszi őket – négy fő területet fednek le.
Általános szolgáltatások
A járóbeteg-lobbyk LED-kijelzőket (P4–P5 mm, 300–400 cd/㎡) használnak az elrendezések, az orvosok időpontjainak megjelenítésére, és lépésenkénti ellenőrzésre, 360 fokos nézetben a tömegre. A fekvőbeteg-termek alacsonyabb fényerejűeket (150-200 cd/㎡) használnak a látogatási idők és szabályok görgetéséhez, így nyugodtak a betegek.

Speciális területek
A legjobb kórházakban a radiológia kis távolságú LED-kijelzőket választ (P1,2–P1,5 mm, kontraszt 20 000:1 vagy annál nagyobb), hogy a CT/MRI-vizsgálatok finom részleteit (0,1 mm-es tüdőcsomók) lássák. A műtőknek tiszta burkolatú, tükröződésmentes -LED-kijelzőkre van szükségük (P2,0–P2,5 mm), hogy élőben jelenítsék meg a műtéti útmutatókat és az életjeleket.

Intelligens egészségügyi alkalmazások
Információ és útmutatás: A várakozási helyek P4-től P5 mm-ig (300 cd/㎡) használnak 24 pt betűtípussal idősebb felhasználók számára; a nővérállomások gyors-válasz (legfeljebb 0,5 s) egy-/kétszínű kijelzőket használnak a sorszámokhoz.
Telemedicina: A konzultációs szobák P1,8–P2,0 mm-t (95%-os színpontosság) használnak a 4K-hívásokhoz; a kisebb kórházak P2,5-P3 mm-t használnak a költségmegtakarítás érdekében.
Orvosi képalkotás: Magas kontraszt/élesség röntgensugarak/CT-k/MRI-k esetén; zökkenőmentes csempézés nagy, összetett képekhez.
Irányítóközpontok: A sürgősségi központok P1,5–P2,0 mm-t használnak (24/7 futás, 400 cd/㎡); A napi központok P2,5-P3 mm-t használnak az üzemi adatokhoz.
Egészségnevelés és márkaépítés: Energiatakarékos{0}}kijelzők nyilvános területeken; rugalmas -formájú kijelzők a kórházi márkaépítéshez.
Egészségügyi kiválasztási tippek
Feszültségtisztaság és egyenletes munkavégzés: kis osztás P1,2-P2,0mm a diagnózishoz; szabvány P4-től P5mm-ig a szolgáltatásokhoz. A kültéri részekhez (bejáratokhoz) vízálló burkolat szükséges, legalább 500 cd/㎡ fényerővel a tükröződés elleni küzdelem érdekében.
Szórakoztatási szektor
A szórakoztatás a LED-kijelzőket a mély élmények központi elemévé teszi – a nagy fényerő, az egyéni formák és a mozgó effektusok ezt négy részterületen át

A koncerteken bérelhető LED-kijelzők (P2.0-P3mm) használhatók a gyors beállításhoz/levételhez – az XR technológiával virtuális színpadokat (énekeseket virtuális bálványokkal) hoznak létre. A nagy stadionesemények P1,8-P2,0 mm-es kis pályás kijelzőket használnak, így a távoli ülések (20+ méter) tisztán láthatják az arcokat.
A KTV-szobákban formázott LED-kijelzők (hengeres/hajlított, P3-tól P4 mm-ig) vannak megvilágítva a karaoke hangulathoz. A mozitermek P0,9–P1,2 mm-es (1000 cd/㎡ vagy annál nagyobb) LED-képernyőket választanak, amelyek felülmúlják a kivetítőket – sötét függönyök nélkül napközben is. A bárok/esport helyek P2,5-től P3 mm-ig terjednek a streamekhez/effektekhez a hangulat fokozása érdekében.

Tippek a szórakoztatás kiválasztásához
Fókuszban a vizuális teljesítmény és az egyszerű telepítés: Fénybérlés ideiglenes eseményekhez; egyedi formák fix pontokhoz (KTV). Fényerő helyenként: 500-800 cd/㎡ műsorok esetén, nagyobb vagy egyenlő, mint 1000 cd/㎡ mozik esetében.
A főutcák (sétáló/CBD) kültéri LED-kijelzőket használnak (P8-tól P10 mm-ig, legalább 5000 cd/㎡) a 10-50 méteres megtekintéshez – márkahirdetéseket/nyilvános információkat jelenítenek meg, néhányan pedig 3D-vel (szemüveg nélkül) vonzzák a tömeget. A bevásárlóközpontok külső részei átlátszó P6–P8 mm-es kijelzőket használnak, amelyek ötvözik a hirdetéseket az épületek megjelenésével (a nappali fény áthalad, az éjszaka városi fényekké válik).
Üzleti negyedek
>>

Kereskedelmi reklámozás
A külső reklámok LED-kijelzőket használnak marketingeszközként – dinamikus műsorok és jó láthatóság segít a forgalmas utcákban, kerületekben és kereszteződésekben.

A közösségi bejáratoknál P6-tól P8 mm-ig (4000-5000 cd/㎡) láthatók az értesítések/helyi ajánlatok (bolti kedvezmények/új élelmiszerek). Az utcai üzletek kis P10-P12 mm-es kijelzőket használnak a nevek/órák/promók számára – olcsón szűk falakhoz.
Közösségi és utcai hirdetések
>>Kültéri hirdetésválasztási tippek
Fókuszban a vízállósági szint (IP65+), a fényerő és az időjárásállóság: nagyobb vagy egyenlő, mint 5000 cd/㎡ forgalmas központokban, 4000 cd/㎡ külvárosokban. Válasszon UV-biztos paneleket (-30 foktól 60 fokig) a hosszabb élettartam érdekében.
Közlekedési szektor
A közlekedés a LED-kijelzőket információs központnak tekinti –{0}}a valós idejű segítség a tömegközlekedésben, a forgalomban és a parkolásban növeli az áramlást.
01
Tömegközlekedési csomópontok
A vasúti csarnokok félig{0}}kültéri P4–P5 mm-t (400–500 cd/㎡) használnak az élő menetrendekhez/késésekhez/kapukhoz. A metró peronjai rázkódásbiztos P4–P5 mm-t használnak a visszaszámláláshoz/útmutatókhoz. A buszmegállók a P5–P6 mm-t használják a menetrendekhez/időjáráshoz.
02
Útmutatás
Az autópályák a P16–P20 mm-t (nagyobb vagy egyenlő, mint 6000 cd/㎡) használják változó jelként a dugulások/roncsok/sebességek esetén. A városi utakon P10-től P12 mm-ig (5000-6000 cd/㎡) használják az élő forgalmi/fény-időzítőket, hogy segítsenek a vezetőknek előre tervezni.
03
Parkolás Menedzsment
A bejáratok egy-/kétszínű kijelzőket használnak a nyitott terekhez (pl. „28 elérhető”). A kijáratok kis színes kijelzőket használnak a díjak/fizetések tekintetében. A nagy tételek P5-től P6 mm-ig használják felvonóknál/csarnokokban a zóna állapotát (pl. "A teljes, B nyitott").

Tippek a közlekedés kiválasztásához
Stressz, folyamatos futás és élő frissítések: A huboknak a hét minden napján, 24 órában áramra van szükségük; a közúti kijelzőknek szél-/esőállónak kell lenniük (IP65+); a parkoló kijelzők alkalmazkodnak a hideghez (nincs téli fagyos probléma).

Gyakran Ismételt Kérdések
Milyen LED-es kijelző alkalmas kis és közepes tárgyalótermekhez (20 négyzetméter)?
Válasszon zökkenőmentes csempézett elemeket, P2,5 mm-es pixelosztással, 300 cd/㎡ fényerővel (~3 m x 1,7 m). 10-20 ember számára alkalmas, több porttal (HDMI/USB) PPT-hez és videókhoz.
Kültéri utcai hirdetésekhez a P8 vagy a P10 mm-t válassza?
A P8mm 10-20 m-es nézeteknél működik (éles részletek); P10 mm 20-30 m-hez (alacsonyabb költség). Mindkettőnek legalább 5000 cd/㎡ fényerőre és IP65 vízállósági minősítésre van szüksége.
Milyen speciális igényei vannak a kórházi radiológiában a LED-es kijelzőknek?
Válasszon kis P1,2–P1,5 mm-es osztásközt (kontraszt 20 000:1 vagy annál nagyobb), DICOM-kompatibilis, 95%-os vagy annál nagyobb színpontosságot, valamint sugárzásgátló felépítést a diagnózis interferenciájának elkerülése érdekében.
Biztonságos az adatszolgáltatása?
Őszinte felháborodással elítéljük és nem szeretjük azokat a férfiakat, akiket annyira elkápráztatnak és demoralizálnak a bűbájok és a demóadatok

Kérjen személyre szabott tanácsot
Az útmutató kilenc fő LED-kijelzőt érint, valódi tokot keverve kiválasztási paraméterekkel, hogy segítsen a felhasználóknak kihagyni az olyan csapdákat, mint a vak, csúcsminőségű{0}}választások vagy az össze nem illő specifikációk.
Bármely forgatókönyvre vonatkozó árajánlatért vagy telepítési tervekért forduljon személyre szabott tanácsért.





